Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła serdecznie zaprasza na promocję publikacji Portrety Regionu Kozła, która odbędzie się 15.11.2018 r. o godz. 17:00 w Mediatece Światowid przy ulicy Słodowej 2 w Kargowej.

w imieniu Zarządu

Prezes Witold Silski

portrety rk

wojciech korsak plakat

img 8378W dniu 4.10.2018 r. miało miejsce otwarcie wystawy Pana Piotra Banaczyka pt."Zwierzęta blisko nas" z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

kopia 42730811 2226968570666286 2101679582724751360 o

W Bibliotece Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej w dniu 28 września 2018 r.  odbyło się podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Paukszty. Uroczystość poprzedził wyjazd delegacji do Leśniczówki położonej nad jeziorem Linie w celu złożenia wiązanki pod tablicą pamiątkową Eugeniusza Paukszty. W uroczystości wziął udział starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego  Czesław Fiedorowicz, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, burmistrz Schulzendorfu Markus Mucke, syn pisarza Dominik Paukszta, radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, literaci, czytelnicy, prezes i członkowie KUTW, laureaci konkursu oraz młodzież. W imprezie uczestniczyła również młodzież z partnerskiej gminy Schulzendorf wraz z opiekunami. Zaproszeni goście wysłuchali referatu Pani Zofii Mąkosy pt. „Ach ten Chwalim oraz Pana Eugeniusza Kurzawy „Życie literackie w Regionie Kozła” .  Wręczenia nagród laureatom dokonał burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś. Uroczystość  zakończyła się koncertem w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Najpiękniejsza jest muzyka polska”.

img 8357Dnia 28 września 2018r. miało miejsce uroczyste podsumowanie Polsko-Niemieckiego Konkursu Literackiego.

Impreza została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Kargowej  Bibliotekę Publiczną im. Eugeniusza Paukszty i odbyła się w Mediatece Światowid. Gości przywitał Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kargowej Waldemar Ligma. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. Starosta Powiatu Zielonogórskiego Pan Dariusz Wróblewski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Pan Czesław Fiedorowicz, Dominik Paukszta syn pisarza Eugeniusza Paukszty, kierownicy jednostek z Gminy Kargowa, oraz dyrektorzy szkół. W imprezie uczestniczyła również młodzież z partnerskiej gminy Schulzendorf wraz z opiekunami. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody.

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Piotra Banaczyka.

piotr banaczyk

logo pngPrace nagrodzone w Polsko-Niemieckim Konkursie Literackim

1. Alice Lemke

2. Anna Kruger

3. Carolina Lucia Voith

4. Gabriela Pietruszyńska

5. Hania Radom

6. Kaja Pajcz

Uroczyste podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego.

paukszta 2018

plakatZapraszamy na podsumowanie Polsko – niemieckiego Konkursu Literackiego

logoWyniki Posko-Niemieckiego Konkursu Literackiego

WYNIKI

logoLaureaci i osoby wyróżnione w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Eugeniusza Paukszty "Małe ojczyzny - pogranicze kultur i regionów "

WYNIKI - PDF

img 8209W środę 19 września 2018 r. miało miejsce otwarcie wystawy Pana Zbigniewa Jaroszewskiego pt. "Co mi w duszy gra". Frekwencja dopisała jak widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom.

wystawa malarstwa

regionalny konkursZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

img 8166W dniu 8 września 2018r. odbyło się Narodowe Czytanie, w tym roku czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

plakat A3 21 IX 18 KargowaZapraszamy na wieczór autorski ks. Marka Kidonia z promocją Jego książki „Droga krzyżowa ludzkich zmagań i zmian”. Spotkanie poprowadzi znana aktorka Joanna Brodzik.

Miejsce spotkania: Mediateka w Kargowej, ul. Słodowa 2, 21 września 2018 r., godz. 18.00

nc plakat

logo pngXIX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty „Małe ojczyzny - pogranicze kultur i regionów".

1. Regulamin

2. Oświadczenie