XVIII Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy.

236528 maja 2019r. o godz. 17.00 w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie ze zbąszyńską poetką Katarzyną Kutzmann-Solarek, która zaprezentowała nam swoje tomiki poezji "Drogę do ciszy" i "Wybudzenia". Poetka w swej twórczości pisze o konieczności równowagi między ciałem - duszą - umysłem, o miłości do samego siebie , ale też o samotności, snach i  poszukiwaniu w codziennym życiu ciszy. Poezja została nam przybliżona w jakże innej formie. Autorce w spotkaniu towarzyszyli aktorzy Teatru S. Zbąszyńskiej Sceny Plastycznej.

60360059 473490000055349 4818438137669746688 nW dniach 8-15 maja 2019r. Biblioteka Publiczna w Kargowej brała udział w obchodach już XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W związku z tym w naszej Bibliotece odbyło się bardzo dużo wydarzeń z tym związanych. 8 maja odbyło się spotkanie integracyjne Klubów Zręczne Ręce działających przy naszej Bibliotece jak i Klubu działającego w sąsiedniej gminie Bojadła. Panie wymieniały się swoimi doświadczeniami, a także prezentowały swoje prace. Po południu tego samego dnia został wyświetlony dla mieszkańców film pt. "Przywracamy pamięć" 1960 Wydarzenia Zielonogórskie. 9 maja był dniem filmowym ew naszej Mediatece. Rano gościliśmy uczniów zerówek, którzy obejrzeli bajkę, następnie film obejrzała młodzież gimnazjalna, w godzinach popołudniowych został wyświetlony film dla dzieci z całego miasta. Tego dnia odbyło się też spotkanie ze znaną polską pisarką Agatą Kołakowską.

logoXX Ogólnopolski Konkurs Literacki im.Eugeniusza Paukszty "Małe Ojczyzny''

fifa

IMG 20190306 1800006 marca 2019r. miało miejsce otwarcie wystawy Pani Celiny Lis pt. "Akwarele". Zapraszamy wszystkich do obejrzenia prac artystki, wystawa jest dostępna w godzinach pracy Mediateki.

plakat

img 8985Dnia 22 lutego 2019r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie z niezwykle cenioną autorką pochodzącą z Kargowej Panią Zofią Mąkosą. Gratulujemy Pani Zofii kolejnego tomu wspaniałej powieści i już czekamy na następną część trylogii....

z.makosa

BAL

img 8963W Mediatece Światowid można obejrzeć wystawę z okazji 100 rocznicy walk powstańczych w Kargowej. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach otwarcia Mediateki.

DSCF9713Dnia 08.08.2018r. DKK uczestniczył w spotkaniu z Zofią Mąkosą na premierze II tomu jej powieści "Wendyjska Winnica - Winne Miasto". Spotkanie odbyło się w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze o godz. 17.00 i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

IMG 896031.01.2019 r. o godzinie 18.00 odbyło się pierwsze spotkanie w nowym roku DKK. Grupa omawiała powieść Barbary Kosmowskiej "Ukrainka". Składaliśmy również gratulacje członkini naszego klubu, Zofii Mąkosie z okazji ukazania się drugiego tomu jej powieści "Wendyjska Winnica- Winne Miasto" w księgarniach i wydawnictwach. Wszystkim gorąco polecamy zapoznanie się z twórczością Pani Zofii.

mediateka