Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Światowy Dzień Misia

PDFDrukuj

W Mediatece znajduje się wystawa poświęcona historii Misia. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nią.
Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej, które bardzo chętnie zapoznały się z historią misiów ze szklanego ekranu i nie tylko.
Każdy mógł spróbować "misiowego miodu", oraz napić się soku z gumijagód;-) Każde dziecko wykonało na koniec tort dla swojego Misia.


 

Klub Mam

PDFDrukuj

Kolejne spotkanie Klubu Mam za nami było.....y mmm smacznie!


 

Zręczne Ręce

PDFDrukuj

17 i 24 listopada odbyły się się kolejne spotkania z cyklu "Zręczne Ręce".  Panie tym razem robiły piękną biżuterię.
   

Zapraszamy na wystawę malarstwa Wilhelma Blanke - 6 listopada

PDFDrukuj

Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski oraz Fundacja Elke i Stefana Petriuk im. Wilhelma Blanke serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa Wilhelma Blanke.

 

 

Pasowanie na Czytelnika klas I Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Kargowej

PDFDrukuj

Dnia 27 października kolejne klasy pierwsze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kargowej przystąpiły do pasowania na czytelnika naszej Biblioteki im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej.


 

Pasowanie na Czytelnika klas I Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Kargowej

PDFDrukuj

Dziś dwie klasy pierwsze z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kargowej przystąpiły do pasowania na czytelnika naszej Biblioteki im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej. Dla dzieci zostało przygotowane, krótkie przedstawienie wykonane przez starszych kolegów. Każdemu dziecku wręczono dyplom, odznakę oraz słodki upominek, a także zostaną im przekazane Karty Czytelników naszej Biblioteki. Dziękujemy nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w nasze działania.

Magdalena Urbańska
Aleksandra Zakrzewska

 

     

Klub Mam

PDFDrukuj

Następne spotkanie za nami bardzo się cieszymy, że przyszły kolejne mamy ze swoimi pociechami.  Tym razem gościliśmy z wizytą pana Grzegorza Kristians, który przybliżył mamą temat oszczędności i nie tylko. Dzieci w tym czasie wysłuchały opowiadania o zakupach, które przedstawiła im pani Maja Kimnes i w temacie spotkania tworzyły własne skarbonki.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 22.10.2014 roku gościem będzie mgr  Zamlewska - Lipiec Paulina z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej z Zielonej Góry.

 

Ranking Bibliotek 2014

PDFDrukuj

Z wielką radością chcemy oświadczyć, iż na 802 Biblioteki z całego kraju, które zgłosiły się do Rankingu Bibliotek Rzeczpospolitej 2014 Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej zajęła 68 miejsce! http://www.rp.pl/temat/757988.html

Bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim czytelnikom i odwiedzającym naszą Bibliotekę bo ten sukces to także wasza zasługa.

Mamy nadzieje ,że działania jakie wspólnie prowadzimy w przyszłym roku zaowocują jeszcze wyższą pozycją w rankingu.

 

Zespół Gminnej Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej.

 

Noc w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

3 października 2014 r. klasy V ZSP w Kargowej uczestniczyły w imprezie czytelniczej pt. „Noc w Mediatece. Poszukiwacze skarbu Templariuszy.”

Impreza zorganizowana była przez pracowników biblioteki szkolnej i  biblioteki publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej. Odbyła się na terenie Mediateki. Oprócz pracowników bibliotek, byli obecni także dyrektorzy ZSP p. D. Wróblewski, p. Anna Ptak, p. E. Barczewska oraz wychowawcy klas V – p. J. Szymczak i p. D. Wróblewska.

Więcej: Noc w Mediatece Światowid

 

Klub Mam - kolejne spotkanie

PDFDrukuj

Już jutro zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Mam. Godzina 17.15  Mediateka "Światowid".

 

 

Klub Mam... Pierwsze spotkanie za nami

PDFDrukuj

Za nami pierwsze spotkanie Klubu Mam, które odbyło się 24 września w Mediatece „Światowid”. Gościem na spotkaniu była Maja Kimnes, która pracuje w Oddziale dla Dzieci Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Tam również prowadzi Klub Mam, który funkcjonuje prężnie już kilka lat. Pani Maja podzieliła się z nami doświadczeniem, przedstawiła priorytety i potrzebę działania takiego klubu. Już dziś i my możemy podzielić się z wami ważną informacją od teraz Klub Mam w Mediatece „Światowid” będzie działał w drugą i czwartą środę miesiąca zawsze o godzinie 17.00 Zapraszamy więc już dziś wszystkie chętne mamy, a także tatusiów wspólnie ze swoimi pociechami na kolejne spotkania. Już niedługo zdradzimy temat kolejnego spotkania.


Chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń: 683526368, Aleksandra Zakrzewska i Małgorzata Kwiecień

 

 

Zapraszamy na spotkanie Klubu Mam

PDFDrukuj

Masz w domu dziecko w wieku od 0 do 5 lat? Potrzebujesz rad dotyczących wychowania dzieci, chcesz miło spędzić czas? Zapraszamy na spotkanie Klubu Mam. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24.09.2014 (środa) o godz. 17.00 w Mediatece.

 

 

Uwaga. Zmiana godzin otwarcia Mediateki „Światowid”

PDFDrukuj

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK od 8.00 do 18.00

PIĄTEK od 8.00 do 20.00

SOBOTA od 9.00 do 13.00

 

ZAPRASZAMY

 

 

Wakacjada 2014

PDFDrukuj

Za nami dwa dni wakacyjnych zajęć  prowadzonych w Mediatece „Światowid”. Na dzieciaczki czekało wiele atrakcyjnych zajęć.  Na samym początku przekazaliśmy im wiedzę na temat pracy bibliotekarza, biblioteki oraz etapów powstawania książki. Przeplataliśmy to zabawami ruchowymi, gdzie głównym ich celem  była integracja uczestników. Dzieci rozwiązywały także zagadki związane z bohaterami znanych bajek oraz projektowały własne zakładki do książek.  Dodatkową atrakcją było malowanie różnymi wzorkami twarzy, a także rąk.

Podczas kolejnego spotkania dla dzieci przygotowana została projekcja filmowa. Uczestnicy oglądali „Krainę Lodu”, a po bajce rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą jej treści. Z tym zadaniem poradzili sobie znakomicieJ.  Podczas spotkania tworzyli również piękne świeczniki, które można podziwiać na fotografiach. Ten wakacyjny czas spędzony w Mediatece „Światowid” uczciliśmy porcją smacznych lodówJ

Do zobaczenia za rok….:)

 

 

Zapraszamy do Mediateki na wystawę pt. "Na drodze do wolności..."

PDFDrukuj

Gminne Centrum Kultury Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty zaprasza do Mediateki Światowid na wystawę pt. "Na drodze do wolności. Wybory 4 czerwca 1989 roku do Sejmu i Senatu w zbiorach archiwów państwowych". Wystawę można oglądać od 16.07.2014r. do 24.07.2014r. od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00, oraz w soboty od 9.00 do 13.00. Serdecznie zapraszamy.

 

Poszukujemy wystawców na "Polsko- Niemiecką Wystawę Czekolady"

PDFDrukuj

Gminne Centrum Kultury Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej poszukuje wystawców na "Polsko- Niemiecką Wystawę Czekolady" oferty można składać na adres: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 683526368

 

Spotkanie autorskie z Tadeuszem Mąkosą

PDFDrukuj

Gminne Centrum Kultury w Kargowej oraz Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty zaprasza na spotkanie autorskie z Tadeuszem Mąkosą autorem książki pt. "Karszyn we wspomnieniach i źródłach historycznych" - 30.06.2014 r., godz. 18.oo - Mediateka Światowid.

 

 

Strona 8 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl