Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Urszula Dudziak w Mediatece Światowid - 08.01.2014

PDFDrukuj

Urszula Dudziak nie tylko fenomenalnie śpiewa, także pisze. Jej literacki debiut "Wyśpiewam wam wszystko" wzbudza podobne emocje. Wczoraj (08.01.2014r.) Urszula Dudziak gościła w Mediatece w Kargowej promując swoją książkę.

 

 

Mediateka robi duże wrażenie

PDFDrukuj

Artykuł pochodzi z Gazety Lubuskiej (10 stycznia 2014 r., piątek).

  

Uroczyste otwarcie Mediateki

PDFDrukuj

Dnia 16 grudnia 2013r. przed oficjalnym otwarciem Mediateki „Światowid” młodzież utworzyła łańcuch i przenosiła z rąk do rąk ostatnie książki ze starej biblioteki. Tego też dnia o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste otwarcie Mediateki „Światowid” w Kargowej, zlokalizowanej w zaadoptowanym budynku dawnego kina przy ul. Słodowej 2, które działało od  stycznia 1965r. do 26 sierpnia 2012r.
W uroczystym otwarciu wzięli udział między innymi Pan Edward Jakubowski doradca Wojewody Lubuskiego, Pan Ireneusz Plechan Starosta Powiatu Zielonogórskiego, dr Andrzej Buck dyrektor WiMBP im. C.K. Norwida w Zielonej Górze, z-ca dyrektora WiMBP Anna Polus, Wiesław Krukowski doradca Marszałka Województwa, Dominik Paukszta z żoną i z córkami, dyrektorzy i kierownicy zaproszonych bibliotek. W otwarciu uczestniczył Pan Sebastian Ciemnoczołowski burmistrz Kargowej, oraz Krzysztof Woziński z-ca burmistrza. Swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz kanonik Marek Pietkiewicz proboszcz Parafii w Kargowej, radni, dyrektorzy jednostek, prezes UTW Pani Brygida Wróblewska wraz  z członkami, oraz czytelnicy biblioteki.
Po przecięciu wstęgi zaproszeni goście składali gratulacje i podziękowania burmistrzowi, jak również pracownikom biblioteki, następnie został wyświetlony krótki film „Od kina do Mediateki”. W programie artystycznym zaprezentowała się powiatowa wolsztyńska orkiestra dęta.
Mediateka to nowoczesne centrum  z dostępem do wiedzy, kultury, ośrodek życia społecznego. Myślimy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Projekt został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego KULTURA + PRIORYTET BIBLIOTEKA+ INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK


 

Ogłoszenie o ponownym wyborze najkorzystniejszej oferty

PDFDrukuj

Dotyczy: postępowania o udzielenia zamówienia publicznego „Dostawa oraz montaż wyposażenia biblioteki w Kargowej”.


 

Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty

PDFDrukuj

Dotyczy: postępowania o udzielenia zamówienia publicznego „Dostawa oraz montaż wyposażenia biblioteki w Kargowej”.

 

   

IV Konferencja Regionalna Programu Rozwoju Bibliotek

PDFDrukuj

25 września 2013r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej wzięła udział w IV Konferencji Regionalnej Programu Rozwoju Bibliotek „Lubię to! Biblioteka w przestrzenie wirtualnej i rzeczywistej” zorganizowanej przez WiMBP im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim i WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. W Programie Rozwoju Bibliotek realizowanym od 2009r. bierze udział 3808 bibliotek. 199 placówek to biblioteki Województwa Lubuskiego. Budżet tego programu to 33 miliony dolarów przekazanych przez Fundację Billa i Chelindy Gates oraz Polsko-Amerykańską Fundacje Wolności (PAFE) przeznaczone na wyposażenie bibliotek w sprzęt informatyczny, cykl praktycznych szkoleń. Program realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego utworzona przez PAFW. Podczas konferencji zostały wręczone nagrody dla zwycięzców III Lubuskiego Konkursu Współpracy Bibliotek z partnerami lokalnymi. Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej zajęła w tym konkursie II miejsce. Na tę okoliczność dyrekcja jako partnera lokalnego zaprosiła prezes Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Panią Brygidę Wróblewską ze względu na aktywną i owocną współpracę.

 

INFORMACJA O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA

PDFDrukuj

Dotyczy: postępowania o udzielenia zamówienia publicznego „Dostawa oraz montaż wyposażenia biblioteki w Kargowej”.

 

Załączniki:

 

ZESTAWIENIE OFERT

PDFDrukuj

Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty
ul. Browarna 7 66-120 Kargowa

 

Data: 16 września 2013
Nasz znak: 341/7/12/PWK/IK/3/2013


Dotyczy: postępowania o udzielenia zamówienia publicznego „Dostawa oraz montaż wyposażenia biblioteki w Kargowej”.

 

Na realizację zamówienia zamawiający zamierza przeznaczyć: 272 140,00 zł

 

Zestawienie ofert otwartych w dniu 16 września 2013 r. 11.30 :
1. Z.P.H. LUMAR Jacek Ogórkiewicz ul. Wierzbowa 3 85-374 Bydgoszcz. Oferowana cena realizacji zamówienia – 413 999,19 zł,
2. DUAL sp. j. ul. Gen. J. Bema 29 65-170 Zielona Góra. Oferowana cena realizacji zamówienia – 396 824,78 zł.

 

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

PDFDrukuj

Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej ogłasza przetarg na dostawę oraz montaż wyposażenia biblioteki w Kargowej.

 

Załączniki:

 

NAJŚWIEŻSZE NOWOŚCI !

PDFDrukuj

 

Czyli jakie nowe pozycje pojawiły się w naszej bibliotece?

 

Jeżeli uważasz, że jakiejś książki brakuje w naszej bibliotece napisz e-maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub zgłoś to bibliotekarzowi.

W miarę możliwości postaramy się uwzględnić Wasze propozycje.

 

Ogólnopolski Konkurs Piosenka z Tuwimem- zaproszenie do udziału dla młodych talentów

PDFDrukuj

Fundacja Młodzi Artyści ma zaszczyt zaprosić do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenka z Tuwimem. Szukamy młodych, zdolnych ludzi piszących teksty do piosenek. Te najlepsze inspirowane twórczością Juliana Tuwima, zdobędą nagrody i zostaną wydane na płycie. Ich autorzy dostaną także zaproszenie na warsztaty artystyczne organizowane przez Nas i prowadzone przez znakomitych instruktorów. Szczegóły konkursu do zobaczenia na stronie: www.mlodziartysci.eu

 

Wyniki Konkursu na logo i nazwę Mediateki w Kargowej

PDFDrukuj

Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej informuje, iż zgodnie z regulaminem Konkursu na logo i nazwę Mediateki w Kargowej (punkt VII podpunkt 7 oraz punkt VIII podpunkt 4), ocena Komisji Konkursowej skutkowała brakiem wyłonienia zwycięzcy, co jest równoznaczne z brakiem rozstrzygnięcia konkursu i rezygnacją z przyznania nagród.

 

Jednocześnie serdecznie dziękujemy za nadesłane prace.

     

Ranking bibliotek ,,Rzeczpospolitej"

PDFDrukuj

Redakcja dziennika ,,Rzeczpospolita" we współpracy z Instytutem Książki przygotowała ranking bibliotek w gminach, które mają mniej niż 15 tysięcy mieszkańców. W gronie przeszło 600 bibliotek na 110 miejscu sklasyfikowano Gminną Bibliotekę Publiczną im. E. Paukszty w Kargowej.

 

W ocenie bibliotek brano pod uwagę m.in. powierzchnię biblioteki i filii, ile godzin tygodniowo jest czynna, wielkość księgozbioru, zakup nowości, szkolenia, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy oraz pozyskane przez bibliotekę środki pozabudżetowe w 2010r. Istotne w ocenie było także to, czy biblioteka posiada stronę internetową i jaka jest dostępność Internetu dla czytelników.

 

Pełen ranking bibliotek można ściągnąć z:>>>(PDF)

 

List gratulacyjny od Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak

 

"Małe ojczyzny -pogranicze kultur i regionów"

PDFDrukuj

Monografia Konkursy Literackie im. Eugeniusza Paukszty „Małe Ojczyzny- pogranicze kultur i regionów” (2000-2010) jest podsumowaniem dziesięciolecia konkursów, jak również umożliwia poznanie  pisarza Eugeniusza Pauksztę i jego literackiego dorobku.
Monografia  składa się z pięciu rozdziałów.
Pierwszy rozdział poświęcony jest pisarzowi -Eugeniuszowi Paukszcie. Zaprezentowano w nim wspomnienia ludzi, którzy nie tylko go znali, przyjaźnili się, ale i pisali o nim.  
Drugi rozdział poświęcony został genezie i dorobkowi konkursów literackich.
W trzecim rozdziale zaprezentowane zostały referaty wygłoszone na towarzyszących konkursom sesjach popularno-naukowych, w których ich autorzy nawiązują do idei konkursów i próbują opisać czym są dla nich nasze małe ojczyzny.
Rozdział czwarty zawiera prace uczestników konkursów, którzy zdobyli główną nagrodę w swoich kategoriach oraz dwie prace wyróżnione wybrane do publikacji ze względu na swą oryginalność.
W rozdziale piątym zaprezentowano galerię zdjęć związanych z konkursami. Wzbogacono ją zdjęciami z dwóch ważnych wydarzeń jakie miały miejsce w Kargowej w 2011 roku - Polsko Niemieckiej Konferencji Historycznej oraz Święta Czekolady- Dni Kargowej.

 

Strona 10 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl