Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


 

Uroczyste podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

PDFDrukuj

Uroczyste podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

 

Protokół z posiedzenia Jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe ojczyzny- pogranicze kultur i regionów"

PDFDrukuj

Protokół z posiedzenia Jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe ojczyzny- pogranicze kultur i regionów"

 

Narodowe Czytanie

PDFDrukuj

Dnia 02.09.2017 r. Gminne Centrum Kultury w Kargowej Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty wzięło udział już po raz kolejny w akcji Narodowe Czytanie.  Tym razem czytaliśmy Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Bardzo dziękujemy osobom, które wcieliły się w role postaci dramatu Wyspiańskiego i przeczytały fragmenty, a byli to: Pan Dyrektor Szkoły Zbigniew Michalski, pracownik Urzędu Pani Alicja Bocheńska, Państwo Zofia i Tadeusz Mąkosa, Pani Prezes Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Brygida Wróblewska, Pani Jolanta Jaworska, Pani Hanna Gryca- Nowak, oraz Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dominika Karacz i Patrycja Zewar. Podczas sobotniego spotkania można było zdobyć pamiątkową pieczęć do własnej książki, oraz obejrzeć wystawę upamiętniającą postać Stanisława Wyspiańskiego. Bardzo dziękujemy również wszystkim, którzy przybyli aby posłuchać Narodowego Czytania w naszej Bibliotece.

 

Godziny otwarcia Mediateki

PDFDrukuj

Godziny otwarcia Mediateki.

 

Zmiana w programie Festiwalu Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego

PDFDrukuj

Zmiana w programie Festiwalu Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego.

 

 

Narodowe czytanie 2017 r.

PDFDrukuj

Narodowe czytanie 2017 r.

 

Wakacjada 2017

PDFDrukuj

W trakcie trwającej Wakacjady w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej w Mediatece Światowid odbywały się zajęcia warsztaty z robotyki LEGO, oraz warsztaty wiklinowe i z drewna osikowego.

 

Bryczka Literatów

PDFDrukuj

W piątek 9 czerwca między godz. 16.00 a 17.00 na XIII Szlaku Koźlarskim im. Tomasza i Walentego Brudłów Wąchabno-Linie-Wielka Wieś-Mała Wieś-Wąchabno

organizowanym w ramach XVII Konkursu Muzyki Ludowej w Kopanicy 9-11 czerwiec 2017r. pojawiła się Bryczka Literatów.
Od wielu lat celem szlaku jest prezentacja i popularyzacja wielowiekowych tradycji kultury ludowej Regionu Kozła, licznych śladów walk powstańczych o zachowanie polskości oraz różnorodnych walorów turystycznych i przyrodniczych. Elementem spajającym w/w walory szlaku jest powojenny wątek literacki - twórczość Eugeniusza Paukszty. Muzycy zatrzymali się w Leśniczówce Pracy Twórczej nad jeziorem Liny, zwiedzili Izbę Pamięci E. Paukszty, dali krótki koncert, a następnie ruszyli w dalszą drogę wyznaczonym szlakiem.

 

POŁFINAŁ 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego – Zielona Góra

PDFDrukuj

Dnia 15 maja 2017roku w kargowskiej „ MEDIATECE –ŚWIATOWID” odbył się półfinał 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego.   "Górny Śląsk - to nie tylko przemysł"..

 

Więcej: POŁFINAŁ 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego – Zielona Góra

 

Otwarcie wystawy fotograficznej "Żuko-Trip" . Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Mediateki

PDFDrukuj

Otwarcie wystawy fotograficznej "Żuko-Trip" . Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Mediateki.

 

Gminne Centrum Kultury zaprasza na Dzień Dziecka

PDFDrukuj

Gminne Centrum Kultury zaprasza na Dzień Dziecka.

 

Spotkanie autorskie z Grażyną Przybylską

PDFDrukuj

Dnia 11 maja 2017 r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Przybylską i promocja tomiku poezji pt. ''Zacisze". W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, władze miasta oraz mieszkańcy gminy Kargowa.Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Można było posłuchać znakomitych wierszy czytanych przez samą autorkę. Po zakończonym spotkaniu była możliwość zakupu tomiku poezji Pani Grażyny Przybylskiej. Bardzo dziękujemy autorce za przedstawienie swojej twórczości w murach naszej Mediateki i życzymy dalszych sukcesów.

 

Promocja książki pt. "Wendyjska winnica - cierpkie grona"

PDFDrukuj

Dnia 14 maja 2017r. o godz. 15.00 w sali wiejskiej w Chwalimiu odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą połączone z promocją książki pt. "Wendyjska winnica- cierpkie grona", która została wydana przez renomowane wydawnictwo Publicat. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przybyło wielu znamienitych gości i miłośników literatury, wśród których byli mieszkańcy m.in. Chwalimia, Kargowej, Siedlca i Wolsztyna. Podczas spotkania była okazja do zakupienia książki oraz otrzymania autografu od autorki.

   

Nadanie Statusu Pomnika Historii Kościołowi w Klępsku pw. Nawiedzenia NMP

PDFDrukuj

Uroczystości Ogłoszenia Nadania Statusu Pomnika Historii Kościołowi w Klępsku pw. Nawiedzenia NMP w dniu 6 maja 2017r. Z  okazji tej uroczystości Poczta Polska wydała beznominałową kartę pocztową i Mój ZNACZEK.  W Urzędzie Pocztowym w Kargowej  będzie stosowany okolicznościowy datownik.

 

Półfinał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego

PDFDrukuj

15 maja 2017r. w Mediatece odbędzie się półfinał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego GÓRNY ŚLĄSK – TO NIE TYLKO PRZEMYSŁ. Z okazji konkursu Poczta Polska wydała beznominałową kartę pocztową i Mój ZNACZEK. W Urzędzie Pocztowym w Kargowej będzie stosowany okolicznościowy datownik.

 

15 maja 2017r. w Mediatece odbędzie się półfinał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego GÓRNY ŚLĄSK – TO NIE TYLKO PRZEMYSŁ

Z okazji konkursu

Poczta Polska wydała beznominałową kartę pocztową i Mój ZNACZEK.

W Urzędzie Pocztowym w Kargowej będzie stosowany okolicznościowy datownik

       

Strona 2 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl