Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Spotkanie autorskie "Dawne dzwony znane i nieznane"

PDFDrukuj

Dnia 16 stycznia 2017r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z dr Marcelim Tureczkiem pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. "Dawne dzwony znane i nieznane". Uczestnicy spotkania mogli posłuchać m.in. o najpiękniejszych zabytkowych dzwonach Ziemi Lubuskiej, Brandenburgii i Pomorza Zachodniego. Podczas spotkania wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat dzwonów. Dowiedzieliśmy się m.in. że dzwon jest to instrument muzyczny należący do grupy instrumentów perkusyjnych, z czego zbudowany jest dzwon, gdzie znajduje się największy dzwon na świecie. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród publiczności. Organizatorem spotkanie było Gminne Centrum Kultury w Kargowej Biblioteka Publiczna im.Eugeniusza Paukszty w Kargowej. Bardzo dziękujmy wszystkim słuchaczom za udział w spotkaniu.

 

Dawne dzwony znane i nieznane. Spotkanie autorskie z dr Marcelim Tureczkiem w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Dawne dzwony znane i nieznane. Spotkanie autorskie z dr Marcelim Tureczkiem w Mediatece Światowid.

 

 

Warsztaty bałwankowe w Klubie Mam w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Warsztaty bałwankowe w Klubie Mam w Mediatece Światowid.

     

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

PDFDrukuj

Dnia 1 grudnia 2016r. w Mediatece Światowid odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej. Uczniowie  klas starszych, oraz młodzież gimnazjalna przygotowała dla młodszych kolegów  krótkie przedstawienie związane z szanowaniem książek w Bibliotece. Każde dziecko otrzymało darmową kartę do Biblioteki, pamiątkowy dyplom, książeczkę oraz plakietkę z napisem "Jestem czytelnikiem Biblioteki".

 

Mediateka Światowid zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty zdobienia bombek

PDFDrukuj

Mediateka Światowid zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty zdobienia bombek.

 

Zapraszamy do obejrzenia Wystawy poplenerowej pt. "Piękno Kargowej w malarstwie"

PDFDrukuj

Zapraszamy do obejrzenia Wystawy poplenerowej pt. "Piękno Kargowej w malarstwie" Piwnicy artystycznej GCK w Kargowej, gości z Bojadeł, oraz Wolsztyna w Mediatece Światowid

 

Warsztaty mikołajkowe w Mediatece Światowid. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

PDFDrukuj

Warsztaty mikołajkowe w Mediatece Światowid. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

 

Dzień Misia

PDFDrukuj

Dnia 24.11.2016r. w Mediatece Światowid obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego, oraz z Przedszkola Niepublicznego Świat Malucha w Kargowej. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. "Miś Ambroży" w wykonaniu teatru Edu Artis z Krakowa. Każde dziecko otrzymało słodką urodzinową babeczkę od solenizanta Misia.

 

Spotkanie autorskie z polską pisarką Małgorzatą Kalicińską w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Spotkanie autorskie z polską pisarką Małgorzatą Kalicińską w Mediatece Światowid.


   

Impreza czytelniczo–plenerowa pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”

PDFDrukuj

21 października 2016 r. klasy V ZSP w Kargowej uczestniczyły w imprezie czytelniczo–plenerowej pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną i Mediatekę, przy współpracy Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Impreza odbywała się na terenie szkoły podstawowej i okolic.

Uczestnicy najpierw obejrzeli prezentację pt. „Historia książki”, wysłuchali informacji o Zbigniewie Nienackim, Panu Samochodziku i Templariuszach. Następnie słuchali fragmentów książki Z. Nienackiego pt. „Pan Samochodzik  i Templariusze”, które odczytali zaproszeni goście, m.in. dyrektorzy szkoły i Mediateki. Potem obejrzeli film o poszukiwaniach skarbów Templariuszy. Następnie, po odczytaniu listu od przybyłego do szkoły „Templariusza”, klasy podzieliły się na drużyny. Po wylosowaniu kolorów oznaczających trasy podchodów, drużyny wyruszyły w teren. Tam czekało je wiele atrakcji. Na wyznaczonych szlakach uczniowie odnajdowali tajne znaki zakonu Templariuszy, przy których ukryto listy z zadaniami do wykonania. Niespodzianką było spotkanie na trasie poszukiwań „duchów”, które straszyły poszukiwaczy. Na koniec zabawy drużyny odnalazły  „skarb”, ukryty obok komnaty „Wielkiego Mistrza”. Wspólna impreza zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Skonsumowano też „skarb”, którym okazał się ogromny, przepyszny tort.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę.

 

Warsztaty Halloween - Klub Mam

PDFDrukuj

Warsztaty Halloween - Klub Mam.

 

   

Uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty w Kargowej

PDFDrukuj

30 września w Bibliotece Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej odbyło się podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Paukszty. Biblioteka uczciła również 100 rocznicę urodzin patrona. W uroczystości wziął udział starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, zastępca burmistrza Marta Paron, syn pisarza Dominik Paukszta, radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, literaci, czytelnicy, prezes i członkowie KUTW, laureaci konkursu oraz młodzież. Zaproszeni goście wysłuchali referatu dr Marcelego Tureczki z Uniwersytety Zielonogórskiego „Ziemia Lubuska w twórczości Eugeniusza Paukszty” i koncertu „Kobieta niepokorna” w wykonaniu Małgorzaty i Daniela Grupa. Można było również obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 100 rocznicy urodzin Eugeniusza Paukszty.

 

Uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty

PDFDrukuj

Uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty oraz 100 rocznica urodzin Egeniusza Paukszty

 

Zapraszamy na wystawę obrazów olejnych i malowanych kawą

PDFDrukuj

Zapraszamy na wystawę obrazów olejnych i malowanych kawą.

 

Praca dla bibliotekarza w Bibliotece Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej

PDFDrukuj

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kargowej poszukuje bibliotekarza do Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą, która ma na celu udostępnianie, opracowanie, informowanie oraz promowanie w zakresie działań Biblioteki prześlij nam swój życiorys wraz z listem motywującym.

Od kandydatów oczekujemy:

Posiadania dyplomu wyższej uczelni, doświadczenia na podobnym stanowisku, biegłej obsługi komputera i urządzeń biurowych. Mile widziana znajomość programu PROLIB.

Poza tym od kandydata oczekujemy znajomości literatury, umiejętności pedagogicznych, a także komunikatywności, kreatywności oraz zaangażowania w wykonywaną pracę.

Oferujemy:

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony, pełny wymiar czasu pracy, pracę zmianową, wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia zawodowego, kwalifikacji
i zaangażowania, możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Osoby spełniające wymienione warunki prosimy o przesłanie aplikacji drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź dostarczenie osobiście do sekretariatu Gminnego Centrum Kultury ul. Słodowa 2, 66-120 Kargowa do dnia 25 września 2016 roku.

Jednocześnie prosimy o umieszczenie w dokumentach następującej klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r., poz. 922, z późn. zm.)”.

 

 

/-/ Waldemar Ligma

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury

w Kargowej

 

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe Ojczyzny - pogranicze kultur i regionów"

PDFDrukuj

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe Ojczyzny -  pogranicze kultur i regionów".

Wyniki konkursu

 

Strona 4 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl