Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Impreza czytelniczo–plenerowa pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”

PDFDrukuj

21 października 2016 r. klasy V ZSP w Kargowej uczestniczyły w imprezie czytelniczo–plenerowej pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną i Mediatekę, przy współpracy Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Impreza odbywała się na terenie szkoły podstawowej i okolic.

Uczestnicy najpierw obejrzeli prezentację pt. „Historia książki”, wysłuchali informacji o Zbigniewie Nienackim, Panu Samochodziku i Templariuszach. Następnie słuchali fragmentów książki Z. Nienackiego pt. „Pan Samochodzik  i Templariusze”, które odczytali zaproszeni goście, m.in. dyrektorzy szkoły i Mediateki. Potem obejrzeli film o poszukiwaniach skarbów Templariuszy. Następnie, po odczytaniu listu od przybyłego do szkoły „Templariusza”, klasy podzieliły się na drużyny. Po wylosowaniu kolorów oznaczających trasy podchodów, drużyny wyruszyły w teren. Tam czekało je wiele atrakcji. Na wyznaczonych szlakach uczniowie odnajdowali tajne znaki zakonu Templariuszy, przy których ukryto listy z zadaniami do wykonania. Niespodzianką było spotkanie na trasie poszukiwań „duchów”, które straszyły poszukiwaczy. Na koniec zabawy drużyny odnalazły  „skarb”, ukryty obok komnaty „Wielkiego Mistrza”. Wspólna impreza zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Skonsumowano też „skarb”, którym okazał się ogromny, przepyszny tort.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę.

 

Warsztaty Halloween - Klub Mam

PDFDrukuj

Warsztaty Halloween - Klub Mam.

 

   

Uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty w Kargowej

PDFDrukuj

30 września w Bibliotece Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej odbyło się podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Paukszty. Biblioteka uczciła również 100 rocznicę urodzin patrona. W uroczystości wziął udział starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, zastępca burmistrza Marta Paron, syn pisarza Dominik Paukszta, radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, literaci, czytelnicy, prezes i członkowie KUTW, laureaci konkursu oraz młodzież. Zaproszeni goście wysłuchali referatu dr Marcelego Tureczki z Uniwersytety Zielonogórskiego „Ziemia Lubuska w twórczości Eugeniusza Paukszty” i koncertu „Kobieta niepokorna” w wykonaniu Małgorzaty i Daniela Grupa. Można było również obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 100 rocznicy urodzin Eugeniusza Paukszty.

 

Uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty

PDFDrukuj

Uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty oraz 100 rocznica urodzin Egeniusza Paukszty

 

Zapraszamy na wystawę obrazów olejnych i malowanych kawą

PDFDrukuj

Zapraszamy na wystawę obrazów olejnych i malowanych kawą.

 

Praca dla bibliotekarza w Bibliotece Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej

PDFDrukuj

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kargowej poszukuje bibliotekarza do Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą, która ma na celu udostępnianie, opracowanie, informowanie oraz promowanie w zakresie działań Biblioteki prześlij nam swój życiorys wraz z listem motywującym.

Od kandydatów oczekujemy:

Posiadania dyplomu wyższej uczelni, doświadczenia na podobnym stanowisku, biegłej obsługi komputera i urządzeń biurowych. Mile widziana znajomość programu PROLIB.

Poza tym od kandydata oczekujemy znajomości literatury, umiejętności pedagogicznych, a także komunikatywności, kreatywności oraz zaangażowania w wykonywaną pracę.

Oferujemy:

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony, pełny wymiar czasu pracy, pracę zmianową, wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia zawodowego, kwalifikacji
i zaangażowania, możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Osoby spełniające wymienione warunki prosimy o przesłanie aplikacji drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź dostarczenie osobiście do sekretariatu Gminnego Centrum Kultury ul. Słodowa 2, 66-120 Kargowa do dnia 25 września 2016 roku.

Jednocześnie prosimy o umieszczenie w dokumentach następującej klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r., poz. 922, z późn. zm.)”.

 

 

/-/ Waldemar Ligma

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury

w Kargowej

 

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe Ojczyzny - pogranicze kultur i regionów"

PDFDrukuj

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe Ojczyzny -  pogranicze kultur i regionów".

Wyniki konkursu

 

Klub Mam - wracamy po wakacjach

PDFDrukuj

Klub Mam - wracamy po wakacjach.

   

Moja pasja ogród, zioła

PDFDrukuj

Dnia 12.07.2016r. o godz. 17.00 odbyło się spotkanie ph. "Moja pasja ogród, zioła" u Pani  Eli Piosik. W spotkaniu wzięły udział klubowiczki DKK i Zręcznych Rąk, oraz członkowie Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poznaliśmy wiele  ciekawych roślin, ziół, degustowaliśmy różne syropy, herbatki, nalewki. Wszyscy otrzymali przepisy, notatki. Spędziliśmy bardzo ciekawe popołudnie. Dziękujemy Pani Elu za gościnę.

 

Zapraszamy na warsztaty teatralne (kukiełkowe) dla dzieci

PDFDrukuj

Zapraszamy na warsztaty teatralne (kukiełkowe) dla dzieci.

 

Zapraszamy na warsztaty origami dla dzieci w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Zapraszamy na warsztaty origami dla dzieci w Mediatece Światowid.

 

Wycinanki Eriki Schirmer

PDFDrukuj

22.06.2016r. o godz. 17.00 w Mediatece "Światowid" odbyło się otwarcie wystawy "Wycinanki Eriki Schirmer". Wystawę wypożyczyło nam Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórczość artystki przedstawiła nam Pani Barbara Krzeszewska-Zmyślony pracownik UZ w Zielonej Górze. Wystawa jest czynna do 15.07.2016r.

   

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Świat Wycinanki Eriki Schirmer"

PDFDrukuj

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Świat Wycinanki Eriki Schirmer".

 

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

PDFDrukuj

W dniach od 9.05-13.05.2016r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Biblioteka Publiczna im.Eugeniusza Paukszty w Kargowej zorganizowała różnego rodzaju spotkania  związane z tym wydarzeniem. Odwiedziły nas Przedszkolaki, które obejrzały przedstawienie pt. "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu Teatru Edu-Artis z Krakowa. Wydarzeniem wartym obejrzenia było przedstawienie pt. "Szeptucha" w wykonaniu Teatru Paragraf 2 działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbył się też rajd rowerowy ph."Odjazdowy Bibliotekarz" w którym udział wzięła młodzież szkolna. Wspólnie odwiedziliśmy Izbę Pamięci Eugeniusza Paukszty mieszczącą się na Leśniczówce w Wielkiej Wsi. Kolejnym wydarzeniem było spotkanie Gimnazjalistów z Panem Grzegorzem Pietrzykowskim, który opowiedział o swojej pasji jaką jest nurkowanie. Obchody Tygodnia Bibliotek zakończyliśmy uhonorowaniem najlepszego czytelnika roku 2015 w kategorii dzieci, młodzież oraz dorośli.

 

Program Tygodnia Bibliotek w Mediatece "Światowid"

PDFDrukuj

Program Tygodnia Bibliotek w Mediatece "Światowid"

 

 

Zapraszamy na spektakl "Szeptucha" - 10.05.2016 r.

PDFDrukuj

Zapraszamy na spektakl "Szeptucha" - 10.05.2016 r., godz. 19.00.

 

 

XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty "Małe ojczyzny -pogranicze kultur i regionów".

PDFDrukuj

XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty "Małe ojczyzny -pogranicze kultur i regionów".

OŚWIADCZENIE

REGULAMIN

 

Strona 4 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl