Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Uroczyste podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty „Małe Ojczyzny pogranicze kultur i regionów”

PDFDrukuj

Dnia 25 września 2015r.  miało miejsce  uroczyste podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty „Małe Ojczyzny pogranicze kultur i regionów”.

Impreza została zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną im. Eugeniusza Paukszty i odbyła się w nowej siedzibie Biblioteki przy ulicy Słodowej – Mediatece Światowid.

Podsumowanie konkursu poprzedzono złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą patrona Biblioteki Eugeniusza Paukszty mieszczącą się przy Leśniczówce Pracy Twórczej nad jeziorem Liny. Uroczystego otwarcia konkursu dokonali burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś oraz dyrektor GCK w Kargowej Waldemar Ligma, którzy powitali zaproszonych gości i laureatów konkursu.

Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. Starosta Powiatu Zielonogórskiego Pan Dariusz Wróblewski, Dominik Paukszta syn pisarza Eugeniusza Paukszty, kierownicy jednostek z Gminy Kargowa oraz dyrektorzy szkół.

W tegorocznej edycji konkursu I miejsce zajęła Anna Kokot z Przeźmierowa za pracę pn. Tkaczka przepoczwarzeń, II miejsce Sylwia Krieger z Pabianic za prace pn. Spotkanie, III miejsce Stanisław Zasada z Poznania za pracę pn. Miłość moja jest potężna. Ponadto nagrodę specjalną otrzymał Czesław Sobkowiak z Zawady za pracę pn. Od biografii ku metafizycznej rzece życia.

Po uroczystym rozstrzygnięciu konkursu zgromadzeni goście wysłuchali koncertu zespołu „CYMES TRIO”. Uroczystości towarzyszyły dwie wystawy. „Malarstwo na liściach” Ewy Lipnickiej oraz „ Malarstwo na dachówkach łupkowych i kamieniach” Urszuli Zając. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Elżbiety Anny Polak Marszałek Województwa Lubuskiego. Patronat medialny nad imprezą objęli: Gazeta Lubuska, Na Temat, Telewizja Gorzów Wlkp. oraz Polskie Radio Zachód.

 

Prace z całej Polski na konkursie im. Eugeniusza Paukszty

PDFDrukuj

W kargowskiej Mediatece zakończył się ogólnopolski konkurs literacki im. Eugeniusza Paukszty. Autor jest znany z powieści takich jak Znak żółwia czy Pogranicze. Pisarz przez lata był związany z Ziemią Lubuską, której poświęcił wiele swoich utworów.

 

   

Narodowe czytanie - Bolesław Prus "Lalka"

PDFDrukuj

Dnia 5 września o godz. 13:00 w Mediatece „Światowid” odbyło się Narodowe Czytanie. Fragmenty „Lalki” B. Prusa czytali: Jerzy Fabiś burmistrz Kargowej, Marta Paron z-ca burmistrza, Henryka Kamińczak przewodnicząca Rady Miejskiej, Brygida Wróblewska prezes KUTW, Mirosława Koziołek radna, Hanna Gryca - Nowak bibliotekarka Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Małgorzata Kwiecień.

W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele Rady Młodzieżowej, młodzież gimnazjalna, dzieci z świetlicy socjoterapeutycznej, przedstawiciele KUTW, osoby z DKK oraz mieszkańcy gminy.

zdj. Aleksandra Zakrzewska.

       

Wakacje w Mediatece

PDFDrukuj

Mediateka „Światowid” zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na „Wakacje w Mediatece”. 

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Polsko – Niemieckiej orkiestry i zespołów kameralnych

PDFDrukuj

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Polsko – Niemieckiej orkiestry i zespołów kameralnych.

 

 

Uwaga! Zmiana godzin pracy Mediateki na okres wakacji

PDFDrukuj

Uwaga! Zmiana godzin pracy Mediateki na okres wakacji

 

Spotkanie Klubu Mam pn. "Żegnamy się na wakacje"

PDFDrukuj

Dnia 18 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Mam. W ramach tego spotkania wspólnie malowaliśmy domki kartonowe, które będą elementem Kącika Malucha. Bardzo dziękujemy wszystkim mamom i dzieciom za udział w Klubie Mam. Żegnając się na wakacje już dzisiaj zapraszamy na kontynuację spotkań od września. Do zobaczenia.

 

Zmiana godzin otwarcia Mediateki Światowid

PDFDrukuj

Zmiana godzin otwarcia Mediateki Światowid

 

   

Program Festiwalu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego

PDFDrukuj

Program Festiwalu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego.

 

Spotkanie z Mateuszem Rządkowskim

PDFDrukuj

Spotkanie z Mateuszem Rządkowskim.

 

 

V Międzynarodowe Święto Czekolady - PROGRAM

PDFDrukuj

V Międzynarodowe Święto Czekolady - PROGRAM

 

   

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

PDFDrukuj

Gminne Centrum Kultury Mediateka Światowid zaprasza na spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską, poetką, prozatorką, autorką dramatów, słuchowisk i i scenariuszy  filmowych, które odbędzie się 28 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Mediatece Światowid.

 

 

Zapraszamy na spotkanie pt. „Czesław Niemen znany i nieznany”

PDFDrukuj

Kargowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na spotkanie z Janem Edwardem Czachorem, które odbędzie się 15 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Mediatece.

 

 

5. rocznica śmierci Macieja Kozłowskiego

PDFDrukuj

Dnia 11 maja przypada 5. rocznica śmierci Macieja Kozłowskiego. Mediateka Światowid zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej Maćkowi, oraz na wspólne obejrzenie film pt. "Generał Nil" godz. 18.00 Mediateka Światowid ul. Słodowa 2

 

 

Strona 5 z 9

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl