Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Śladami Eugeniusza Paukszty -relacja z imprezy czytelniczo -plenerowej

PDFDrukuj

28 maja 2011 r. klasy V SP w Kargowej uczestniczyły w imprezie czytelniczo -plenerowej pt."Śladami Eugeniusza Paukszty" pod hasłem "Bawimy się zdrowo, uciekamy przed nałogami".

 

Impreza zorganizowana była przez bibliotekę szkolną, przy współpracy Biblioteki Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej. Odbywała się ona nad jeziorem Liny. Honorowymi gośćmi byli: pan wiceburmistrz -Krzysztof Woziński, konsultant metodyczny ds. bibliotek z ODN w Zielonej Górze -pani B. Dobrzyniewska, przedstawiciel gminnej Komisji rozwiązywania Problemów Alkoholowych -pan J. Jaszczak, przedstawiciel Rady Rodziców -pani A. Szułcik oraz rodzice uczniów.

 

Uczestnicy najpierw zwiedzili leśniczówkę, Dom Pracy Twórczej, w której znajduje się izba pamięci poświęcona pisarzowi Eugeniuszowi Paukszcie. Dyrektor Biblioteki Publicznej -pani Małgorzata Kwiecień opowiedziała o życiu pisarza, a w szczególności o chwilach spędzonych przez niego na Linach. Później uczestnicy wyprawy udali się na podwórko leśniczówki, gdzie odbyły się dwa konkursy dotyczące: życia E. Paukszty i znajomości lektury "Znak żółwia", autorstwa E. Paukszty. Po wylosowaniu kolorów oznaczających trasy podchodów, drużyny wyruszyły do lasu. Tam czekało je wiele atrakcji. Na wyznaczonych szlakach uczniowie odnajdowali znaki żółwia, przy których ukryto koperty z zadaniami do wykonania. Związane one były z wiedzą uczniów, szczególnie na temat przyrody i wystrzegania się nałogów. Niespodzianką było spotkanie "tajnych służb leśnych", które za hałasowanie w lesie nałożyły na drużyny mandaty w wysokości miliona €. Brak gotówki spowodował, że grzywnę zamieniono na worek szyszek. Gwarantem wykonania zadania było zabranie jednego uczestnika drużyny. Na szczęście wszystkie zespoły świetnie wywiązały się z pracy. Ostatnim etapem podchodów było odnalezienie żółwi -maskotek ukrytych na terenie leśniczówki.

 

Wspólna zabawa zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl